top of page

                Yaşam  |  Şifa  |  Mutluluk                

Hakkımızda

Hayat Ağacı Atölye hayatın içinde kendinizi keşfederek, şifalandırmanız ve bu sayede mutlu olmanız için 2019 yılında Şermin Yılmaz Çotuk tarafından yaratıldı.

 

Amacımız;

hayatın içinde yaşadığınız stres, endişe, kaygı ve korkularınızı, Hayat Ağacı Atölye programlarında kendinizi keşfettikçe şifalandırmanız ve her gün daha huzurlu, neşeli ve mutlu olmanız.

Hayat Ağacı Atölye’de Ne Var?

Kendini keşfetme

Kendini tanıma

Hayat amacını keşfetme

Hayat amacını deneyimleme

Stres, kaygı ve endişelerin gerçek nedenleri ile yüzleşme, yüzeye çıkarma

Stres, kaygı ve endişeleri dönüştürüp şifalandırma

Hayat Ağacı Atölye'de Ne yok?

Yaşadıklarını kabullenme

Yaşadıklarını normalleştirme

Yaşadıklarını yok sayma

Şermin Yılmaz Çotuk Kimdir?

Meditasyon eğitmeni, aromaterapist, Reiki master

Merhaba, Ben Şermin,

Meditasyon eğitmeni ve aromaterapist olarak, edindiğim tüm hayat tecrübelerimi, daha iyi bir hayat yaşamak isteyelerle, meditasyon ve aromaterapiyi bir araya getirerek oluşturduğum yaklaşımımı kullanarak paylaşıyorum.

İnsan Kaynakları profesyoneli olarak 23 yıl süren iş yaşantımda eğitimden, işe alıma, insan gelişiminden, insan kaynaklarına kadar birçok alanda çalıştım. Son olarak, insan kaynakları genel müdür yardımcılığı yaptım. IT’den sigortaya, gayrimenkulden, turizm ve telekomünikasyona kadar birçok farklı sektörde ve yerli ve çok uluslu firmalarda tecrübeler edindim.

Profesyonel iş yaşantım devam ederken, yönetim ve organizasyon alanında doktora çalışmamı tamamladım ve yönetim doktoru ünvanını kazandım. Aynı zamanda meditasyon atölyeleri ve birebir çalışmalar yaptım ve aromaterapi üzerine eğitim ve çalışmalarıma devam ettim.

CAN_1856_edited_edited.jpg

Çocukluğumdan beri meditasyona ilgi duydum ve yaşamım boyunca kendimi hayatımın her alanını şifalandırmaya adadım. Bu doğrultuda meditasyon, Reiki, aromaterapi, EFT, bioenerji, nefes teknikleri, I-Ching, Feng Shui, yüz yogası ve pek çok diğer şifa çalışmaları yaptım. Bu çalışmaları günlük hayat rutinimin bir parçası haline getirdim. Yıllar içerisinde meditasyon ve aromaterapi merkezli günlük çalışma ve rutinler hayat tarzıma dönüştü ve kariyer hedeflerimi şekillendirdi. Böylece atölyeler vermeye ve birebir çalışmalar yapmaya başladım.

Tüm bu çalışmalarda edindiğim tecrübeler ise yıllar içinde farkındalık ve kendi kendini şifalandırmaya odaklı dört kitaba dönüştü: “Fikir Satıcısı”, “Her Gün Yeni Bir Ben”, Aşk-ı Can” ve “Güneş Sarısı”.  Atölyelerim, eğitimlerim ve birebir çalışmalarım, kendi hayatımda bir uygulayıcı, öğretmen, rehber ve bir kadın olarak edindiğim tüm deneyimlerimden ortaya çıkmıştır.

Hakkımda daha fazla bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki linke tıklayarak web sitemi ziyaret edebilirsiniz.  

Çalışmalarınızı bireyselleştirmek ve kendinize ait duyguları ve konuları size özel birebir çalışmalarda keşfedip dönüştürmek için aşağıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz. 

Instagram

Bizimle İletişime Geç

Teşekkür ederiz. Size en kısa zamanda dönüş yapacağız.

bottom of page